Your search results

Poznański Budżet Obywatelski 2016 – na co głosować?

Opublikowane przez Wozniak na Październik 10, 2015
| 0

Masz więcej niż 16 lat, mieszkasz w Poznaniu i chcesz współdecydować o tym na co Urząd Miasta przeznaczy w 2016 roku aż 15 mln złotych? To świetnie – właśnie spełniłeś/aś wszystkie warunki by zagłosować na wybrane przez siebie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wspomniane 15 mln zostanie rozdysponowane w układzie:

 • 5 mln zł na projekty „ogólnomiejskie”
 • 10 mln zł na projekty „dzielnicowe” (5 x 2 mln zł)

Lista zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych przez Urząd Miasta projektów jest w tym roku imponująca i wyjątkowo różnorodna. Przejrzeliśmy całą listę i postanowiliśmy zarekomendować Wam kilka naszym zdaniem najciekawszych, najbardziej przydatnych i dających realne korzyści jak największej ilości mieszkańców – skupiliśmy się na projektach ogólnomiejskich.

Nasze sportowe TOP6 (kolejność losowa)

 • Projekt ogólnomiejski nr 26: Trener Osiedlowy i Senioralny – darmowe zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców Poznania


  Od kiedy zajmujemy się prowadzeniem Aktywnego Poznania oczywiste stało się dla nas, że to nie brak infrastruktury jest obecnie największą przeszkodą w uprawianiu sportu, a brak atrakcyjnych i zorganizowanych form spędzania czasu, które mobilizowałyby dzieci i młodzież. Projekt trenera osiedlowego proponuje rozwiązanie tego problemu przez organizację zajęć w 30 punktach w całym mieście dla dzieci, młodzieży oraz osób po 50 roku życia. Całościowy koszt projektu oszacowano na 1 390 000 zł co wydaje się sumą rozsądną. Mocno kibicujemy tej inicjatywie, a po więcej szczegółów odsyłamy Was do opisu projektu.

   

 • Projekt ogólnomiejski nr 21: WaterBike – myjnia dla rowerów


  Prosta i tania propozycja, która zakłada, że za sumę 40 000 zł powstanie na Chwaliszewie ogólnodostępna myjnia rowerowa, gdzie każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł wypucować swój jednoślad na błysk. Pomysł jest prosty, ale niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia tysięcy rowerzystów mieszkających w blokach. Czemu nikt tego jeszcze nie zrobił?! :D
  Dokładny opis projektu

   

 • Projekt ogólnomiejski nr 54: Centrum Sportów Wrotkarskich „Arena”


  Jeden z najbardziej ambitnych i zarazem najlepiej opracowanych projektów w tej edycji budżetu obywatelskiego zakłada budowę 200 metrowego, owalnego toru wrotkarskiego wraz z infrastrukturą. Na lokalizację wybrano obrzeża Parku Kasprowicza, co wydaje nam się świetnym pomysł, a całkowity koszt oszacowano na 1 846 900 zł. Niewątpliwie powstanie takiego obiektu przyczyniłoby się znacząco do popularyzacji sportów wrotkarskich w naszym mieście, a sam obiekt skutecznie odciążyłby szlak dookoła Malty. Nawet jeśli nie jeździcie na wrotkach/rolkach, warto wesprzeć tę inicjatywę i sprawić, że w Poznaniu powstanie nowy typ obiektu
  Dokładny opis projektu

   

 • Projekt ogólnomiejski nr 48: Odnowa pływalni przy Arenie


  O potrzebie przywrócenia świetności otwartym basenom w Parku Kasprowicza mówi się od dwóch lat, kiedy reanimowano je do życia na okres letni. Zaniedbane i zapomniane przez lata, po niewielkich pracach przyciągnęły w sezonie letnim kilkanaście tysięcy mieszkańców południowych dzielnic Poznania. Teraz pojawia się możliwość wykonania kompleksowego remontu obiektu i pełnej modernizacji – koszt wyceniono na 2 000 000 zł. Z naszego punktu widzenia to kapitalna propozycja, bo ten kompleks basenów jest po prostu potrzebny mieszkańcom.
  Dokładny opis projektu

   

 • Projekt ogólnomiejski nr 59: „Sportowy Golaj” – remont trybun stadionu na Golęcinie


  Jeden obiekt – kilka klubów – wspólny interes, taki jest stadion na Golęcinie, gdzie ćwiczą i swoje mecze rozgrywają żużlowcy z PSŻ Poznań, Patrioci Poznań (futbol amerykański) i Chaos Poznań (rugby). Tegoroczny projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego zakłada remont kolejnych sektorów trybun, budowę studni głębinowej i inne prace przy „odbudowie” stadionu. Czas dokończyć ten proces i zyskać kolejne miejsce, gdzie Poznaniacy będą mogli przeżywać sportowe emocje na najwyższym poziomie ;)
  Dokładny opis projekt

   

 • Projekt ogólnomiejski nr 4: Budowa hali sportowej wielofunkcyjnej


  Dla nas to projekt zagadka, bo opis jest dosyć skąpy, a i kosztorys na poziomie 1 990 000 zł może okazać się niewystarczający, ale sama idea jest świetna. Wniosek zakłada bowiem budowę lekkiej hali sportowej na terenach TKKFu (przystanek PST „Słowiańska”), która pozwalałaby na grę w piłkę nożną, tenisa ziemnego i siatkówkę także zimą. W Poznaniu zdecydowanie brakuje całorocznych boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią, więc ta opcja wydaje nam się mega interesująca i atrakcyjne.
  Dokładny opis projektu

   

Oczywiście sportowych projektów w zgłoszonym gronie jest znacznie więcej, a część z nich może wydać się Wam bardziej atrakcyjna (ścieżki rowerowe, remonty plaż itd.) tym bardziej zachęcamy więc Was do przejrzenia całej listy o tutaj i zagłosowania tutaj – pamiętajcie, że macie na to czas tylko do 13 październik!

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

Dodaj komentarz

 • Wybierz z listy:

  0 PLN do 300 PLN

  Więcej opcji wyszukiwania
 • Ostatnio na blogu