Your search results

Trening Boot Camp

Opublikowane przez Olek na Wrzesień 9, 2015
| 0

Boot Camp = prawdziwy wycisk i dużo radości

Szukając nowych wyzwań treningowych nie powinniście przejść obojętnie obok oferty Boot Camp Polska. Przygotowany zestaw ćwiczeń pozwoli wzmocnić wszystkie partie ciała oraz zwiększyć motorykę.

Rozgrzewka

BootCamp (20)

Trening

BootCamp (3)

Rozciąganie

BootCamp (5)

Rozgrzewka

W zeszły weekend mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze co to znaczy dobry trening na świeżym powietrzu. W ramach cyklu „Trenuj. Odkrywaj. Merrell” każdy kto w porę wysłał zgłoszenie mógł przystapić za darmo do treningu w parku przy Starym Browarze.

Na początek należy się Wam kilka słów wyjaśnienia czym jest ten słynny Boot Camp. Jest to trening funkcjonalny, który angażuje wszystkie partie mięśniowe. Oparty jest na wymagającym programie treningowym armii amerykańskiej. Głównym celem jest zwiększenie siły i sprawności fizycznej poprzez polepszenie motoryki oraz odporności naszego ciała. Doświadczeni trenerzy i zawodnicy potrafią spalić 1000 kcal podczas godzinnej sesji Boot Camp.

Treningi prowadzone są w grupach (najlepiej parzystych) co daje niesamowite uczucie motywacji i dodatkowej energii do ćwiczeń. Jeżeli ćwiczycie z kimś w parze to macie świadomość, że nie możecie zawieść tej drugiej osoby i trenujecie ponad swoje możliwości. Grupowa forma zajęć wprowadza też pewien element rywalizacji. Nie mówi się o tym na głos, ale widać to na twarzach uczestników. Każdy chciałby być chociaż trochę lepszy od osoby ćwiczącej obok.

Trening

Najważniejszy element Boot Camp czyli zestaw ćwiczeń, dostosowywany jest na bieżąco do potrzeb i możliwości grupy. Jeżeli pojawia się ryzyko kontuzji to każdy uczestnik może w dowolnym momencie przerwać trening lub dane ćwiczenie. Zdrowie trenujących jest najważniejsze dla osoby prowadzącej.

Z początku ćwiczenia pokazywane przez trenera wydawały się proste. „Coś takiego robiłem w podstawówce na wf-ie” – słyszymy nagle od kogoś. Niby tak było, ale tu i teraz mamy kilkanaście lat więcej i kondycja też już dawno nie ta sama. Trener mówi abyśmy dobrali się w pary i zaczynamy ćwiczyć.

Para jest bardzo istotnym elementem całego treningu. Po pierwsze ćwiczenia z kimś to większa frajda, a po drugie dochodzi do tego nutka rywalizacji. Z każdym nowym ćwiczeniem oraz kolejnym powtórzeniem staramy się być lepsi.

Boot Camp składa się w większości z ćwiczeń opartych na ciężarze własnego ciała (wyjątkiem są niektóre ćwiczenia w parach). Pompki, przysiady, pajacyki, wykroki to tylko ułamek tego co należy wykonać podczas całego treningu.

Rozciąganie

Gdy po plecach spływają strużki potu, a wszystkie mięśnie nagle przypominają o swoim istnieniu, wtedy następuje czas na gry zespołowe. Podzieleni zostaliśmy losowo na dwie drużyny, ale składy i tak były mieszane z każdym nowym ćwiczeniem. Przygotowane gry wymagały głównie dużej dynamiki i koordynacji ruchowej. Szybki podbieg pod górkę, aby potem z całym impetem zbiec na dół to nie lada wyzwanie.

Po trzech konkurencjach wyszło na to, że nasza drużyna była tą przegraną. W nagrodę przeciwnicy mogli wybrać formę kary. Oczywiście padło na nieśmiertelne przysiady w ilości 20 powtórzeń. Sprawiedliwość jednak istnieje i drużyna wygrana również musiała wykonać przysiady, ale w mniejszej ilości.

Na koniec dostaliśmy do wykonania zadanie, które wymagało szybkiego myślenia, dokładnego planowania, koordynacji fizycznej i trochę siły. Każda drużyna (5-osobowa) miała stworzyć „ludzką figurę” o podstawie składającej się z określonej ilości nóg i rąk. To znaczy, że trzeba w taki sposób ustawić swoją drużynę, aby nie przekroczyć dozwolnej liczby punktów podparcia. Przyznamy szczerze, że to było najciekawsze i zarazem najtrudniejsze zadanie podczas całego treningu

W szatni

Trening Boot Camp zostaje oficjalnie wpisany na listę polecanych przez nas zajęć sportowych. Na ten moment nie wiadomo kiedy dokładnie przeprowadzone zostaną następne treningi w Poznaniu, ale możecie być pewni, że opublikujemy stosowną informację jak tylko dowiemy się więcej. Jeżeli jednak będzie w Warszawie, Katowicach, Toruniu albo Bydgoszczy to śmiało zapisujcie się na stronie Boot Camp Polska.

Pierwszy trening jest darmowy. Wejście jednorazowe to koszt 25 zł, ale dostępne są też karnety na kilka treningów.

Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji:

fot. Merrell

Dodaj komentarz

  • Wybierz z listy:

    0 PLN do 300 PLN

    Więcej opcji wyszukiwania
  • Ostatnio na blogu